Rule the Digi World — 6 prostych sposobów na samodzielne nauczenie się marketingu cyfrowego

Marketing cyfrowy to z pewnością rozległa koncepcja, podobnie jak naukowcy. Jak każdy inny przedmiot w szkole, marketing cyfrowy obejmuje różne aspekty, których należy się uczyć jeden po drugim, jeden po drugim. Z pewnością, kiedy mówię, że marketing cyfrowy jest rozległy do nauczenia się, podobnie jak naukowcy, możesz założyć, że musisz zejść do szkoły lub instytutu, aby zostać mistrzem marketingu cyfrowego. Cóż, nie musisz.

visit https://efektownesciany.pl/

Pomimo tego, że marketing cyfrowy ma różne obszary do nauczenia się, dzięki internetowi tak łatwo można opanować tę sztukę marketingu e-biznesowego nawet siedząc w domu. Zaangażowanie, skupienie i odrobina pewności, że dasz radę to zrobić samodzielnie, to kluczowe elementy do samodzielnej nauki marketingu cyfrowego. Aby Ci to ułatwić, wymieniamy sześć najlepszych możliwych sposobów samodzielnego uczenia się marketingu cyfrowego, bez konieczności zapisywania się do szkół marketingu lub instytutów.

Akademia Hubspota:

W sieci Hubspot to właściwe miejsce, w którym można znaleźć wszystko, co dotyczy marketingu i sprzedaży. Hubspot pomaga poznać kluczowe elementy marketingu, takie jak optymalizacja wyszukiwarek (SEO), marketing w mediach społecznościowych, marketing treści, płatne wyszukiwanie, marketing e-mailowy, marketing wyświetlaczy cyfrowych, analityka internetowa i raportowanie oraz marketing mobilny. Ponadto zaletą uczenia się marketingu cyfrowego w Akademii Hubspot (online) jest to, że zdobyta wiedza jest akceptowana i uznawana na poziomie globalnym. Akademia ma w zanadrzu skarbnicę źródeł, takich jak kursy certyfikacyjne, dokumenty, samouczki wideo itp., z których możesz łatwo się uczyć.

Podczas gdy Hubspot jest obecnie najlepszym źródłem samouczków online i kursów certyfikacyjnych, bezpłatny kurs Alison’s Diploma in E-Business nie pozostaje w tyle, jeśli chodzi o przekazanie podobnej wiedzy aspirantom marketingowym na całym świecie. Ten kurs pomoże Ci dowiedzieć się, jak rozwijać firmę online, dowiedzieć się wszystkiego o Ad Sense i AdWords oraz najlepszych sposobach na zwiększenie lokalnego zasięgu witryny. Podobnie, jeśli jesteś zdeterminowany, aby dowiedzieć się wszystkiego o marketingu w mediach społecznościowych, Social Media QuickStarter to odpowiednie miejsce dla Ciebie jako początkującego. Tutaj na każdej sesji poznasz wszystkie taktyki marketingowe związane z LinkedIn, Google+, YouTube, Instagram, Pinterest, Twitter, Facebook.

E-booki o marketingu cyfrowym:

Jeśli uważasz, że programy kursów online zajmują dużo czasu i chcesz opanować sztukę marketingu cyfrowego w mgnieniu oka, być może potrzebujesz źródła, które umożliwia szybką naukę. E-booki o marketingu mogą zrobić to dokładnie za Ciebie. W Internecie dostępne są książki autorstwa bardzo znanych ekspertów i autorów od marketingu, napisane specjalnie dla miłośników czytania, takich jak Ty. Co więcej, niedawny raport z ankiety przeprowadzonej przez Amazon wykazał, że e-booki stały się dziś popularnym zakupem wśród młodych ludzi, którzy chcą podnieść swoje umiejętności i zdobyć świeżą wiedzę.

Zaletą tych książek jest to, że szybciej nauczysz się marketingu, nie inwestując dużo. Kolejną zaletą jest to, że niekoniecznie musisz być zawsze podłączony do Internetu, aby uczyć się kursu marketingu za pośrednictwem tych e-książek. Chociaż niektóre książki można kupić w rozsądnej cenie, są też e-booki, które są dostępne w Internecie całkowicie za darmo! Wszystko, co musisz zrobić, to pobrać je, zapisać na komputerze i rozpocząć samodzielną naukę marketingu cyfrowego.

Według ankiety przeprowadzonej wśród marketerów, poniższe książki zostały ocenione jako najlepsze dla osób, które chcą samodzielnie nauczyć się marketingu cyfrowego:

· Data Driven Content Marketing od Uberflip

· Przewodnik po SEO dla początkujących autorstwa Moz

· Konwersje, a nie kampanie od Marketo

· Wyszukiwanie semantyczne Google autorstwa Davida Amerlanda

· Książka kucharska dotycząca danych w mediach społecznościowych autorstwa Hootsuite

Kanały YouTube

Jeśli uważasz, że zdecydowanie potrzebujesz nauczyciela, kogoś, kto mógłby ustnie wszystko wyjaśnić, ale nie chcesz w tym celu odwiedzać szkoły, zasubskrybuj kanały YouTube, które przekazują informacje marketingowe. Wielu marketerów z całego świata zakłada swoje kanały na YouTube w celu prowadzenia bezpłatnych zajęć dla kandydatów zainteresowanych samodzielną nauką marketingu cyfrowego. Na przykład Social Triggers autorstwa Dereka Halperna zawiera wiele filmów na temat wszystkich obszarów marketingu. Dzieli się wszystkim, co może pomóc początkującemu stopniowo stać się mistrzem marketingu. Podobnie, inny znany kanał Gary Vaynerchuck, GaryVee nie tylko mówi o marketingu, ale robi to w sposób, który motywuje słuchaczy i utrzymuje ich zaangażowanie przez cały kurs.

Sesje webinarów

A co z atmosferą w klasie podczas nauki w domu? Tak, dokładnie to robi webinar. Wielu ekspertów marketingu z różnych na